رنگ مناسب در انتخاب لباس

سلیمه موسوی
۱ شهریور ۱۳۹۵
147 views
صفر نظر
 • رنگ لباس

  رنگ مناسب در انتخاب لباس

  چقدر دربارۀ انتخاب رنگ مناسب برای خودمان آگاهی داریم؟ در دنیای رنگارنگ مد و زیبایی انتخاب رنگ با توجه به زیاد بودن تنوع مشکل تر نیز می باشد.

  رنگ ها را بشناسیم

  می توان با توجه به خصوصیات رنگ ها آن ها را به دو دسته تقسیم کرد. رنگ های گرم مثل قرمز و نارنجی و زرد که زود به چشم می زنند و جلب توجه می کنند. پس اگر می خواهید لباس شما تا مدت ها در ذهن اطرافیان باشد می توانید از این رنگ ها استفاده کنید.

  آبی آرامش بخش و سبز و بنفش که رنگ های سرد هستند و آرام بخش می باشند.

  رنگ هایی مثل کرمی و بژ و قهوه ای رنگ هایی خنثی هستند.

  چرخ رنگ

  این چرخ رنگ که در بالا مشاهده می کنید به ما کمک می کند تا رنگ های مناسب برای ست کردن لباس را پیدا کنیم. همانطور که می بینید هر رنگ از مخلوط دو رنگ اطراف خود تشکیل شده است. بنفش از مخلوط قرمز و آبی. سبز از مخلوط زرد و آبی. و رنگ های مقابل هم رنگ های مکمل یکدیگر می باشند.

  ذقت کنید که استفاده از رنگ های مکمل یکدیگر زیاد توصیه می شود اما ریسک بالایی دارد.

  استفاده از رنگ های مکمل باعث تضاد شدید می شود . چشم را خسته می کند و باعث می شود رنگ ها بیشتر به چشم بزنند. پس برای لباس پر زرق و برق مناسب خواهد بود اما در صورت استفاده نامناسب مثل دلقک خواهید شد.

  ملایم کردن رنگ غالب

  با استفاده از رنگ ملایم همان رنگ لباسی که پوشیده اید می توانید رنگ غالب یا رنگ تند آن را ملایم تر جلوه بدهید.

  لباس

  رنگ های نزدیک به هم

  اگر قرار است چند لباس هم رنگ بپوشید دقت کنید که یا کاملاً هم رنگ باشد و یا طوری باشند که تفاوت آن به وضوح دیده شود. یعنی اگر پیراهنی سفید بپوشید زیر آن نمی توانید دامن شیری بپوشید.

  لباس

  تعداد رنگ های مورد استفاده

  تعداد رنگی که در لباس هایتان استفاده می کنید بسیار مهم است. مثلاً اگر در روسری خود رنگ های زیادی دارید بهتر است لباستان ساده باشد.

  لباس

  رنگ مناسب محیط

  اگر چه رنگ های سیاه و سفید برای محیط های رسمی مناسب است پوشیدن آن با روسری رنگی زیبا خواهد بود.

  لباس

  برای محیط های شاد از رنگ های شاد استفاده کنید

  انتخاب رنگ کیف و کفش

  در انتخاب کیف و کفش نیز باید بسیار دقت کرد چون این دو عامل می تواند ظاهر شما را به کلی دگرگون کند. مجبور نیستید یک رنگ انتخاب کنید اما بهتر است از تناژ متفاوت یک رنگ استفاده کنید. اگر رنگ کیف شما با قسمتی از لباس شما هم رنگ باشد نیز زیبا خواهد بود. اما اگر لباس های شما با رنگ های خیلی نزدیک به هم ست شده و می خواهید با انتخاب رنگی متضاد برای کیف به خود درخشندگی ببخشید این نیز زیبا خواهد بود.

  لباس

   

  برچسب ها : , , , ,
 • مطالب مرتبط
 • ارسال نظر