انرژی چاکراها: روش هایی برای شارژ کردن انرژی چاکراها

رضایی
۱۰ مرداد ۱۳۹۵
172 views
صفر نظر
 • انرژی چاکراها: روش هایی برای شارژ کردن انرژی چاکراها

   

  Chakras-Chart

   

  ما همه روزه مراکز چاکرای خودمان را با روش های تحریک می کنیم، برای مثال، از طریق افکار متفاوتی داریم یا به طور فیزیکی از طریق حواس هایمان. روزانه ما آگاهانه یا نا خودآگاهانه، به هر طریقی، مراکز چاکرایمان را انرژی دار می کنیم. لیست زیر معرفی روش های رایج برای شارژ نمودن مراکز چاکرا می باشد.

   

   افکار

  افکار شکلی از انرژی هستند. علم ثابت کرده است که یک فکر مثبت انرژی ما را آزادانه و بدون محدودیت جاری می کند. از طرف دیگر، افکار منفی انرژی موجود در بدن را کاهش می دهند. هر نوع فکری (ذهنی یا عاطفی) متصل به یک چاکراست. برای مثال، یک فکر پرشور محرک انرژی قرمز رنگ است اما یک فکر همراه با عصبانیت باعث کاهش جریان انرژی مثبت قرمز می شود. این بدین معنی است که افکار مداوم همراه با عصبانیت باعث کاهش یافتن انرژی چاکرای ریشه خواهد شد.

  خورشید

  sunlight_field

  خورشید مهمترین منبع انرژی ماست. از طریق نور خورشید همه هفت رنگ انرژی به زمین می رسد. انسان ها، حیوانات، گیاهان، مواد معدنی و چاکراهای ما از نور خورشید انرژی دریافت می کنند. (اگر شما قادر به لذت بردن از نور خورشید برای چند ساعت در روز نیستید، یک لامپ با کیفیت طیف کامل نور به یک منبع نور در محل کار و یا در خانه اضافه نمایید.)

  غذا

  هنگامی که نور خورشید به همه گیاهان می تابد، به آن ها انرژی (حیات) می دهد. یک گیاه با جذب نمودن انرژی، رنگ انرژی جذب شده را در میوه، سبزی یا گل نمایش می دهد. بدون این انرژی بدن ما نمی تواند ارزش تغذیه ای مواد غذایی را جذب نماید. تعادل چاکراهای خود را روزانه با خوردن غذاهایی که حاوی هر یک از هفت رنگ است، برقرار کنید (به همین دلیل است که دکترها همیشه ما را به خوردن یک بشقاب غذاهای رنگی مختلف تشویق می کنند).

  تجسم

  مدیتیشن و تنفس (یوگا). از آنجا که فکر شما نوعی انرژی است می توانید انرژی را از طریق مدیتیشن، تجسم یا تنفس به مراکز چاکراهای خود جاری کنید. اضافه نمودن رنگ باعث افزایش ارتعاش چاکرا می شود.

  سنگ ها و مواد معدنی

  سنگ ها و مواد معدنی نیز حاوی شکلی از انرژی هستند. برای مثال، کریستال ها حاوی ساختار شبیه کریستالی موجود در بدن انسان هستند. کریستال ها انرژی را تقویت می کنند و قابل برنامه ریزی هستند (همانند چیپ های کامپیوتری و ساعت ها). استفاده نمودن از جواهرات دارای سنگ های زینتی یا قرار دادن سنگ ها در محیط پیرامون آسان ترین راه برای جذب ارتعاشات شفابخش سنگ ها یا مواد معدنی است.

  حمام رنگ

  colorvortex

  آب یکی از بهترین هادی های انرژی و رنگ یک انرژی است. با دراز کشیدن در آب رنگی بدن شما فرکانس ارتعاشی را از رنگ دریافت می کند. در هنگام حمام کردن مدت زمانی را برای رجوع به خود و روح خود سپری کنید. چاکرای خود را با تفکر روی اینکه از این انرژی چه چیزی دوست دارید بدست بیاورید، به تعادل برسانید، و روغن آروماتراپی مرتبط را نیز اضافه نمائید. از رنگ های شیمیایی غذا برای رنگ کردن آب استفاده نکنید.

  آروماتراپی

  اسانس های روغنی جوهره خالص گیاه یا گل هستند. هر روغن دارای ارتعاشی است که مربوط به رنگ آن می باشد. روغن های حاوی خواص درمانی گیاهان داروئی، گل ها و گیاهان هستند. تنها از روغن های با کیفیت و درمانی استفاده نمائید (روغن های ارزان قیمت ممکن است حاوی مواد سمی باشند). همچنین هرگز روغن را مستقیما” روی پوست نریزید (روغن را با یک حامل روغن و یا داخل آب رقیق نمائید).

  موسیقی و رقص

  موسیقی روی ما به طور مفید و مضرر تأثیر دارد. هر نت موسیقی مربوط به یک رنگ و مرکز چاکرا است. صداهای مشخصی می تواند باعث تهییج احساسی، ذهنی، فیزیکی و معنوی شود. به طور مثال، گوش دادن یا رقصیدن با موسیقی بسیار قدیمی، مانند صدای ضربه درام، می تواند انرژی بدن شما را افزایش دهد و چاکرای ریشه شما را تحریک نماید.

  ایجاد صدا

  ما می توانیم صداهایی هماهنگ با فرکانس اعضای بدنمان ایجاد کنیم. ایجاد صدا به طور متناوب می تواند در عملکرد مناسب جسم، مفید باشد. آلودگی صوتی برای محیط پیرامون ما می تواند بسیار آزار دهنده باشد. اطراف خود را با صداهایی که شما را شاد و مؤثر می کند، پر کنید.

  تن رنگ

  با تابش نور از فیلترهای رنگی بر روی بدن، ارتعاش رنگ از پوست شما و ناحیه تابیده شده جذب خواهد شد.

  دکوراسیون

  به طور آگاهانه از رنگ ها برای خانه و محل کار خود برای کسب انرژی مثبت استفاده نمائید. یک اتاق را رنگ آمیزی نمائید یا از بالش ها، کارهای هنری، فرش و … به رنگ های متفاوت استفاده نمائید.

  لباس پوشیدن

  چیزی که می پوشیم روی حالات، ذهن و سطح انرژی ما تأثیر گذار است. نور عبور کننده از لباسهایمان انرژی رنگ لباس هایی که می پوشیم را تشدید می کند. هر چه پوشش پر جنب و جوش تری داشته باشید انرژی بیشتری از خود ساطع می کنید.

  منبع: www.chakraenergy.com

 • مطالب مرتبط
 • نظرات بسته شده است.